Novinky
Vimax Pills - Recenzia

Kde kúpiť najlepšie doplnky výživy - Vimax Pills, Clitorin TABLETKY PRE MUŽOV: Vimax Pills - originál z VimaxPills.cz - objednať so zľavou 10 percent na Madcat.cz Doplnok výživy pre ŽENY: Clitorin -...

viac
Blog / Články

Kustovnica čínska - účinky, pestovanie, predaj

Pridané: 04.04.2019

Kustovnica čínska alias Goji - Zázračné účinky, ktoré poznali už starí Číňania

Kustovnica čínska alias Goji - Zázračné účinky

Možno ste už počuli o plodoch Kustovnice čínskej, tzv. Goji a ich magických účinkoch na ľudské zdravie. Počiatky využitie tejto rastliny v lekárstve pochádzajú zo starovekej Číny a ich blahodárny vplyv bol znovuobjavený v 21. storočí. Poďme sa spoločne pozrieť na to, ako nám Goji prospieva najviac.

 

Plody Kustovnice čínskej sú bohatým zdrojom vitamínov A a C, železa, zinku, ale tiež účinkujú ako prírodné antioxidanty. Jedna porcia 115 gramov sušených plodov obsahuje 10% odporúčaného denného príjmu proteínov. A na rastlinu to je naozaj veľa.

 

Je pravdou, že prírodné sušené plody majú výrazne menej vedľajších účinkov, než priemyselne vyrábané doplnky, aj napriek tomu môžu reagovať s niektorými liekmi, ktoré práve beriete. Ak máte nízku hladinu cukru v krvi, vysoký či nízky tlak, alebo ak ste tehotná alebo dojčíte, navštívte najskôr vášho lekára.

 

Vitamíny v plodoch Goji si idú ruka v ruke pri posilňovaní vášho imunitného systému a obrany pred chrípkou. Laboratórne testy ukazujú, že kombinácia vitamínov silne podporujú očkovanie proti chrípke, čo je dôležité najmä pre to, že očkovanie často nepostačuje samo o sebe.

 

Antioxidanty nachádzajúce sa v Kustovnici čínskej, prevažne zeaxantín, chráni bunky pred rozkladom pri vystavení vplyvom ako je dym alebo radiácia. Majú tiež pozitívne účinky na tvorbu akné. Štúdie ukazujú, že seniori, ktorí užívajú odporúčanú dennú dávku po dobu 90 dní, majú menej hypopigmentácia a iných drúz či žltých zŕn v očiach.

 

Goji sú tiež pevne spojené so sexuálnou výkonnosťou. Subjekty, ktorým bolo v laboratóriu podávané toto ovocie, vykazovali zvýšenú pohyblivosť spermií, schopnosť vykonávať pohlavný styk aj hladinu testosterónu. Niektorí lekári odporúčajú Goji ako prírodné liečbu erektilnej disfunkcie, namiesto Viagry či iných liekov.

 

Mnohí označujú tieto plody ako superpotravinu. Je dokázané, že ľudia, ktorí pravidelne pijú džús z týchto plodov, majú viac energie, lepší spánok a atletické výkony, dokážu sa lepšie sústrediť a celkovo sa lepšie vysporiadavajú so stresom a únavou.

 

Kustovnica čínska alias goji - Jednoduché pestovanie a pevné zdravie

Kustovnica čínska alias goji - Jednoduché pestovanie a pevné zdravie

 

Kustovnica čínska je opadavá drevnatá trojročná rastlina krovitého vzhľadu, dorastá do výšky jedného až troch metrov. Zo stonky vyrastá veľké množstvo konárov a vetvičiek, ktoré sú svetlo sivé, štíhle a často zakrivené. Vyrastajú z nich tŕne dlhej pol až dva centimetre.

 

Plody sú svetlo oranžovej až červenej bobule vajcovitého alebo podlhovastého tvaru, až dva centimetre dlhé pri správnom pestovaní. Obsahujú stlačené žlté semienka sa zakriveným embryom. Ich počet v jednej bobuľu sa líši podľa poddruhu rastliny medzi 10 až 60. Dozrievajú na severnej pologuli od júla do októbra.

 

Pestovanie Kustovnice čínskej, latinsky Lycium chinense, je zaznamenané v historických prameňoch už zo siedmeho storočia. Pestuje sa prevažne pre svoje plody využívanej v tradičnej čínskej medicíne, ale ako zelenina sa využívajú aj mladé zelené výhonky. Zo semien je lisovaný olej, korene slúži ako droga na zníženie teploty aj ako melioračné porast brániace erózii pôdy.

 

Vlastné pestovanie Kustovnice je veľmi nenáročné a jednoduché, darí sa im aj v menej kvalitných, pieskovo-ílovitých pôdach. Dôležité je však, aby nebola premokrená. Pre najväčší výnos plodov je esenciálna dostatok slnečného svitu. Je možné vypestovať si vlastné Kustovnicu zo semienka doma, alebo si v záhradníctve kúpiť už predpestovanú. S výsadbou je najlepšie začať v marci či apríli a okolitú pôdu počas celého životného cyklu rastliny odburiňovať.

 

 

Klasické hnojivá prospievajú Lycium chinense najviac. Na konci apríla je odporúčané hnojiť močovinou, v lete fosforečnan amónny a na jeseň je vhodná živočíšny hnoj. Rastline sa bude lepšie dariť, ak bude po celú dobu kvitnutia prihnojovanie listovým hnojivom. V horúcich letných dňoch zalievajte intenzívne každých 25 dní. Najväčšieho výnosu možno dosiahnuť zastrihávaním spodných a stredných vetví do tvaru koruny.

 

 

Zrelé plody sú mäkké a zbierajú sa ručne. Môžu sa sušiť, mixovať do džúsov ... Fantasia sa medze nekladú.

 

Kustovnica čínska alias Goji - nezáleží, ako ju jete, pomôže vám vždy

Kustovnica čínska - nezáleží, ako ju jete, pomôže vám vždy

Plody Kustovnice čínskej sú na trhu v najrôznejších formách. Pozrieme sa spoločne na tie najpopulárnejšie z nich a o každej si niečo povieme.

 

Pravdepodobne najznámejší spôsob, ako uchovať plody Kustovnice, je usušiť ich. Na rôznych internetových obchodoch sú k dispozícii sušené bobule vo všetkých možných veľkostiach balenia o rozmanitých cenách. Usušené prírodné bobule sú vhodnejšie ku dlhodobej konzumácii, pretože na rozdiel od umelých liečiv nehrozí toľko vedľajších účinkov, aj napriek tomu, že výsledný efekt je konečne rovnaký. Existuje aj veľa návodov, ako si usušiť Goji v pohodlí domova. Jeden z najrýchlejších spôsobov je usušiť je v rúre. Predhrejte rúru na 60 ° C, na plech nasypte vrstvu plodov a položte do rúry. Počas procesu ju nechajte mierne otvorenú a občas bobule pretrepte, aby sa usušili rovnomerne. Výsledok bude pripomínať červenej hrozienka, dá sa s nimi aj obdobne variť. Môžete ich pridať napríklad do ovsených či vločkových kašou, šalátov, alebo napríklad nimi ochutiť ryžu.

 

Džús vyrobený z bobúľ goji sú v podstate koncentrovanej plody. Obsahujú ešte väčšie množstvo vitamínov, minerálnych látok a stopových prvkov, než samotné bobule. Preto je na mieste opatrnosť, aby sa neobjavila intoxikácia vitamínov. V zime je to však výborný nástroj, ako udržať váš imunitný systém v strehu. Najkvalitnejšie sú samozrejme prírodné džúsy bez konzervantov, preto je nutné tak s nimi aj zaobchádzať: nepiť priamo z fľaše, neolizovať hrdlo, nenechávať fľašu dlho otvorenú a skladovať ju v chlade.

 

Na trhu existujú tiež rôzne koncentráty z Goji, ktoré sa dajú využiť ako prevencia rakoviny, prostriedok na chudnutie alebo na zlepšenie erekcie. Účinkujú tiež proti astma a alergiám, podporujú činnosť pečene a znižujú vysoký krvný tlak. Ako jeden z najúčinnejších prírodných afrodiziak môžem odporučiť tento extrakt Ultra Potencia.

 

Odporučiť pre vás môžeme tieto tri prípravky:

 

1. Ultra Potencia - prírodný produkt s najsilnejším extraktom Goji - Kustovnice čínskej - pre rýchle zlepšenie erekcie a vyššiu potenciu


2. Vimax Pills - skvelé tabletky, ktoré zlepšia sexuálny život muža


3. Clitorin - najlepší prírodný doplnok pre lepší orgazmus pre ženy


Produkty na zlepšenie potencie


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

Posledný komentár k Kustovnica čínska - účinky, pestovanie, predaj

vložiť nový komentár
22.05.2019 pridal atomer-user
Copyright 2019 - 2024 © Turbo24.sk