Novinky
Vimax Pills - Recenzia

Kde kúpiť najlepšie doplnky výživy - Vimax Pills, Clitorin TABLETKY PRE MUŽOV: Vimax Pills - originál z VimaxPills.cz - objednať so zľavou 10 percent na Madcat.cz Doplnok výživy pre ŽENY: Clitorin -...

viac
Blog / Články

Tabletky - Kustovnica čínska - Cena, prípravky a doplnky výživy, nežiadúce účinky

Pridané: 04.04.2019

Zdravie z Číny

Kustovnica čínska pre lepší sex, potenciu, zvýšenie libida

Kustovnica čínska pochádza z Ázie. Jej vysoko priaznivý vplyv na zdravie človeka je známy už takmer 2 000 rokov. V tradičnej čínskej medicíne sa používala a tiež dodnes používa hlavne pre zvýšenie mužskej plodnosti, zvýšenie sexuálnej túžby a podporu produkcie mužských hormónov. Pôsobí proti chorobám, ktoré vznikajú pri starnutí organizmu, odďaľuje prejavy staroby a je výbornou prevenciou proti rakovine. Užívať kustovnicu čínsku sa rozhodne oplatí.

 

Sušené plody Goji

 

Oranžovo-červené bobule môžete jesť ako sušené hrozienka. Denná odporúčaná dávka je 10 až 20 g sušených plodov. Ak vám takto pripravená Goja nechutí, môžete si z nej pripraviť čaj. 3 - 4 lyžičky sušenej Goji zalejte 750 ml horúcej vody a nechajte 3 -4 minúty lúhovať. Môžete vypiť čaj a pokojne si pochutnať aj na plodoch. Pozor - ak budete užívať Goju ako čaj, horúcou vodou znehodnotíte účinnej látky. Teplom sa ich značná časť zničí a vy tak prídete o cenné živiny.

 

Šťava z Goji

 

Šťava z plodov kustovnice sa získava lisovaním plodov za studena. Pri kúpe šťavy si dajte pozor na jej zloženie. Na trhu sú aj šťavy, ktoré obsahujú istú dávku šťavy z plodov Goji, ale nie je to 100%. Prečítajte si zloženie a dajte prednosť nepasterizované šťave, ktorá je zložená len a len z Goji. Najvhodnejšie je užívať 30 ml 1 až 2 krát denne pred jedlom. Takto získate zo šťavy maximum vitamínov, živín a minerálov.

 

Tabletky s extraktom kustovnice čínskej

 

Na trhu nájdete aj tabletky - gélové kapsule, ktoré obsahujú extrakt z Goji. Ich výhodou je jednoduché použitie. Nevýhodou je ich zloženie. Preto si dajte záležať na kvalite piluliek, nie na cene. Najčastejšie nájdete extrakt z Goji vo výživových doplnkoch, ktoré obsahujú okrem tejto rastliny i ďalšie výživné látky. Ich účinnosť je tak vyšší a širší.

 

Olej z Goji

 

Olej z plodov tohto ovocia môžete pokojne využívať v studenej kuchyni. Je vhodný do majonéz, omáčok, alebo šalátov.


Lieky verzus výživové doplnky


Vysoký krvný tlak, zvýšený cholesterol, rednutie kostí, problémy s cievami, trávením, priberanie, znížená potencia, strata chuti na sex, strata svalov a mnoho ďalších zdravotných problémov, ktoré sa s pribúdajúcim vekom začnú objavovať. A nielen vekom - stres, každodenné problémy, nedostatok odpočinku a spánku len dopomôžu k zhoršeniu zdraviu.

 

Na každý problém existuje riešenie - lieky, ale užívať toľko liekov neprospieva organizmu. Nie každý z nás môže všetky lieky užívať, pre niekoho sú nevhodné, niekomu môžu ohroziť život. Ich vzájomná kombinácia môže rušiť ich účinnosť. Pomocné látky v liekoch majú množstvo nežiaducich účinkov, ktoré môžu spustiť ďalšie problémy. Dostať sa z tohto začarovaného kruhu nemusí byť jednoduché.

Nežiaduce účinky rastlinných produktov

Nežiaduce účinky rastlinných prípravkov, Kustovnica čínska, Goji

Bylinky majú svoju moc. O ich účinkoch sa vedú dlhé diskusie, podrobujú sa rôznym testom a šetrením. Účinkujú na niektoré problémy, podporujú obranyschopnosť, slúži ako prevencia, ... ich užívanie ale pár nástrah má.

 

Goji - kustovnica čínska

 

Superpotravina, ktorá obsahuje obrovské množstvo zdraviu prospešných látok. Pravidelným užívaním plodov tejto rastliny si zlepšíte nielen zdravie, posilníte si imunitu, ale aj váš sexuálny život získa na kvalite. Je ale pár dôvodov, prečo to s ňou zbytočne nepreháňať.

 

Lieky

 

Lieky majú účinné látky, o ich účinnosti nie je najmenších pochybností. Pomôžu vám so zdravotnými problémami. Okrem účinných zložiek ale obsahujú aj látky, ktoré škodia organizmu a prejavujú sa vedľajšími či nežiaducimi účinkami. Bolesti hlavy, problémy s trávením, nežiaduci vplyv na orgány, ... to je len malá časť z toho, čo od liekov môžete očakávať.

 

Výživové doplnky

 

Výživové doplnky sú z prírodných zložiek. Obsahujú extrakty z liečivých rastlín a byliniek vo vyššej koncentrácii, než je v samotných rastlinách. Ide o produkty z čisto prírodných zložiek, takže nehrozí žiadne vedľajšie účinky. Bylinky, ak nepomôžu, rozhodne neublíži. V potravinových doplnkoch nájdete rovnaké účinné látky ako v liekoch, stačí si len vybrať ten správny na váš konkrétny problém.

 

Cukrovka

Goji ovplyvňuje hladinu cukru v krvi a ovplyvňuje funkciu pankreasu. Preto by pacienti s cukrovkou, ktorí si musia dávať pozor na hladinu cukru, mali byť pri užívaní Goji opatrní.

 

Hypertenzia

Ak užívate kustovnicu čínsku vo veľkom množstve, dajte si pozor na tlak.

 

Alergia

Ak trpíte peľovými alergiami, môže sa u vás prejaviť alergia na Goji - kýchanie, svrbenie, opuch nosovej sliznice, .. ak sa u vás prejaví silná alergická reakcia na Goji, vyhľadajte lekára.

 

Spánok

Životabudič - aj tak by sa dala Goja nazvať. Dodá vám energiu a vitalitu. Pokiaľ ju užijete vo večerných hodinách, zabudnite na spánok. Pri predávkovaní kustovnice počas dňa sa môže u vás prejaviť hyperaktivita a nepokoj, čo môže byť príčinou poruchy koncentrácie.

 

Závraty

Atropín, ktorý sa v tomto ovocí nachádza, vám pri zvýšenom príjme môže spôsobiť závraty, rozmazané videnie, poprípade až halucinácie.

 

Zrážanlivosť krvi

Plody kustovnice zlepšujú cirkuláciu krvi. Ak máte problém so zrážanlivosťou krvi, radšej sa tomuto ovociu vyhnite.

 

Tehotenstvo

Počas tehotenstva sa kustovnicu čínskej vyhnite. Obsahuje veľké množstvo selénu, ktorý je síce pre náš organizmus dobrý (podporuje tvorbu spermií), ale môže mať vplyv na zdravý vývoj plodu - môže spôsobiť vrodené vady.

 

Trávenie

Nadmerné množstvo Goji môže spôsobiť problémy so zažívaním, trávením, môže spôsobiť hnačku alebo zvracanie.

 

Ak dávate prednosť prírodným zložkám, siahnite po kustovnicu čínskej (goji). Svojim zložením a účinnosťou predčí akúkoľvek inú rastlinu. Priaznivo pôsobí na viacerých orgánov (pečeň, tráviaci a pohlavné sústavu, obličky, pokožku, ...). Môžete ju užívať aj ako prevenciu pred rakovinou a ďalšími chorobami. Posilní vašu imunitu a zlepší váš sexuálny život.


Vimax Pills predaj


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

Posledný komentár k Tabletky - Kustovnica čínska - Cena, prípravky a doplnky výživy, nežiadúce účinky

vložiť nový komentár
22.05.2019 pridal atomer-user
Copyright 2019 - 2024 © Turbo24.sk