Novinky
Vimax Pills - Recenzia

Kde kúpiť najlepšie doplnky výživy - Vimax Pills, Clitorin TABLETKY PRE MUŽOV: Vimax Pills - originál z VimaxPills.cz - objednať so zľavou 10 percent na Madcat.cz Doplnok výživy pre ŽENY: Clitorin -...

viac
Blog / Články

Menopauza - Doplnky, lieky

Menopauza čaká každú ženu. Aké sú jej príznaky a ako sa dá liečiť?

Liečenie príznakov menopauzy
Menopauza je obdobie v živote každej ženy, kedy dochádza ku skončeniu fungovania vaječníkov. Celý tento proces sprevádzajú zmeny v živote ženy, ktoré sa prejavujú v rovnováhe hormónov zodpovedných za menštruačný cyklus. Toto obdobie sa nazýva aj inak, a to klimaktérium. Ak by sme chceli bližšie definovať tento pojem, ide presne o posledný menštruačné krvácanie ženy, ktoré prichádza medzi 45. a 54. rokom.

 

S obdobím menopauzy prichádzajú aj rôzne ťažkosti ako napríklad návaly tepla, nadmerné potenie, zmeny nálad alebo poruchy menštruačného cyklu. Okrem nich však môžu ženu postihnúť aj nepríjemnejšie problémy ako napríklad pocit suchosti a pálenie pošvy, infekcie alebo neschopnosť udržať moč. Najhoršími problémy však môže byť dokonca prekonanie infarktu, mŕtvice alebo osteoporóza.

 

Niektoré ženy sa dokonca môžu stretnúť s nadmernou lámavosťou kostí, ktorá v inom období života nie je normálne. Všeobecne však môžeme povedať, že klimaktérium má 4 fázy, ktorými si prechádza každá žena.

 

Premenopauza - prvotné štádium ešte pred menopauzou.

 

Menopauza - obdobie, kedy žena prežíva poslednú menštruáciu.

 

Perimenopauza - žena v tomto čase prechádza menopauzou, pričom toto obdobie môže trvať aj rok.

 

Postmenopauza - obdobie 12 mesiacov po poslednej menštruácii.

 

Celkové obdobie menopauzy je vnímané dosť negatívne a to hlavne preto, že väčšina žien počas neho trpia rôznymi problémami. Tie ovplyvňujú nielen na zdravie, ale aj kvalitu života, ktorá môže byť značne poškodená. V lepšom prípade si žena týmto obdobím prejde za dva roky, v tom horšom to môže trvať aj päť rokov. Tak ako na všetko, aj na menopauzu existuje liečba, ktorá nezabráni prechode do nového obdobia, ale pomôže stlmiť jej príznaky. Ide o hormonálnu substitučnú liečbu, ktorá je uznávanou formou, ako odstrániť symptómy menopauzy. Liečba pomáha najmä pri redukcii kardiovaskulárnych chorôb, ktoré sú pre život človeka najviac ohrozujúce.

 

Tak ako všetko, aj táto liečba so sebou prináša riziká a obavy. Hoci vám liečba pomôže s problémami pri návaloch tepla, potenie a suchosti pošvy, čím sa celkovo zlepší kvalita vášho života, prináša so sebou aj problémy. U niektorých žien v dôsledku hormonálnej liečby môže dôjsť k vzniku krvných zrazenín, infarktu, mŕtvici, ochorenie žlčníka, či dokonca rakovine prsníka a maternice. Ak sa ženy chcú aj počas tohto obdobia cítiť dobre a zmierniť príznaky, mali by sa zdravo stravovať, prestať fajčiť, pravidelne cvičiť a navštevovať lekára, ktorý bude ich zdravotný stav sledovať.


Odborník tvrdí, aj sex po menopauze môže byť úžasný

Pohlavný styk v priebehu menopauzy
Napriek tomu, že s pribúdajúcim vekom prichádza na človeka únava, či menej energie v živote, nie vždy to tak musí byť. Výnimkou môže byť napríklad intímny život, ktorý je podľa odborníkov lepšie vo vyššom veku. S príchodom menopauzy však prichádzajú zmeny, ktoré môžu celý sexuálny život narušiť. Niekedy sa prejavujú v pozitívnom zmysle, u inej ženy to zas môže byť negatívny. Nie je preto výnimkou, že mnohé ženy dostanú po menopauze ešte väčšiu chuť na sex, než tomu bolo v mladosti. Znie to síce neuveriteľne, ale aj toto je súčasťou hormonálnych zmien v tele ženy. Dôvodom, prečo si mnoho žien dokáže užívať sex po prechode lepšie ako predtým je aj fakt, že už nemôže otehotnieť. Vajíčka totiž nepracujú tak ako kedysi a ich oplodnenie už v žiadnom prípade nie je možné. Strach z počatia dieťaťa vo vyššom veku teda môžete odhodiť a naplno sa venovať partnerovi.

 

U mnohých párov tento fakt spôsobuje uvoľnenie, ktoré otvára brány k nepoznané rozkoši. U väčšiny žien sa však stáva, že ich apetít nevzrastá, ale skôr klesá. Dochádza k tomu najmä vtedy, ak na ženu útočia návaly horúčavy, zlé nálady či potenie. Vtedy na sex ani nepomyslí a je rada, že dokáže prekonávať spomínané nepríjemnosti. Sexuálny apetít partnera však klesať ešte nemusí a vtedy nastáva menší problém. Ak chce žena počas menopauzy uspokojiť aj svojho partnera, sex so sebou môže priniesť bolesť v dôsledku zmien vo vaginálnej sliznici. Vagína je totiž tenšie, suchšie a zraniteľnejšie ako kedykoľvek predtým a pohlavný styk môže byť naraz problém.

 

Našťastie existuje riešenie, ako túto bolesť zmierniť alebo úplne eliminovať. Na trhu sú rôzne prípravky a doplnky, ktoré žene pohlavný styk uľahčí a dokonca zvýši aj jej chuť na sex. Na výber sú napríklad tabletky alebo lubrikačné krémy, ktoré sú vyrobené z prírodných látok, takže sa nemusíte báť žiadnych negatívnych vplyvov na vaše telo. Dostupné sú jednoducho na internete a to bez lekárskeho predpisu. Samozrejme na tento problém existujú aj lieky, ktoré vám dokáže predpísať lekár, ale odporúčame vyberať si z prírodných produktov, ktoré sú účinné a bezpečné. Pri výbere by ste mali dbať najmä na recenzie používateľov, ktorí tieto doplnky už vyskúšali a dokážu popísať ich účinky.

 

Najlepšie doplnky na prežitie sexu po menopauze

Úžasný sex s prírodnými doplnkami stravy
Na trhu je množstvo výrobkov, ktorými si dokážu nielen muži, ale aj ženy pomoci v intímnom živote. Niektoré sú v podobe tabletiek, iné ako krémy či gély s vonkajším použitím. Vybrať by ste si mali z tých, ktoré vyriešia váš problém, a to zníženú chuť na sex alebo suchosť vagíny.

 

Pre zvýšenie sexuálneho libida doporučujeme vyskúšať ženský doplnok Clitorin, ktorý sa predáva v podobe tabliet. Dostupný je jednoducho bez lekárskeho predpisu, a pretože je vyrobený len z prírodných látok, nie je potrebné sa obávať žiadnych vedľajších účinkov. Ich cieľom je celkové zlepšenie sexuálneho života, pričom dôraz je kladený na zlepšenie vzrušenie, prekrvenie tela, zlepšenie orgazmu a dokonca aj na podporu plodnosti. Toto prírodné afrodiziakum je dokonalá náhrada za mužskú Viagru a zakúpiť ho môžete jednoducho cez internet a bez lekárskeho predpisu. Ak si teda chcete užívať sex aj vo vyššom veku a starnutiu vám v posteli neprekáža, jednoznačne odporúčame vyskúšať tabletky Clitorin, s ktorými budete spokojná.

 

Veľmi obľúbenými výrobky v oblasti sexuálneho života sú najmä lubrikačné krémy a gély, ktoré pomáhajú nielen zvýšiť vzrušenie, ale aj zlepšiť celý pohlavný akt. Najlepší lubrikačný krém Vigorelle vám zvlhčí vagínu tak, že o nejakej menopauze ani nebudete vedieť. Vďaka jeho užívanie nebude vaša vagína suchá a nebude mať žiadnu prekážku v tom, aby sa spojila s mužským orgánom. Vigorelle je známy silnými účinkami zo špeciálnych prírodných látok a preto je jeho účinok zaručený a bezpečný. Okrem lepšieho sexuálneho zážitku vám prinesie dokonalejšie orgazmus, aký ste možno ešte nikdy nezažila. Tento výrobok používajú ženy po celom svete a po schválení predaja v našej krajine sa k nemu dostanete jednoducho a bez lekárskeho predpisu. Jeho prednosťou je fakt, že neobsahuje žiadne chemické látky, ktoré by nepriaznivo ovplyvnili ľudské telo. Nanášať možné nielen pred pohlavným stykom, ale aj počas neho, a to vmasírovaním na vagínu. Prenechať túto úlohu možno tiež svojmu partnerovi, ktorý si s vami užije dokonalou predohru. Vyskúšajte krém Vigorelle a zažite pocit sexuálnej dračice aj vo veku, kedy to už iné ženy zabalili.

 

Lieky a doplnky na menopauzu ženy

Copyright 2019 - 2024 © Turbo24.sk