Novinky
Vimax Pills - Recenzia

Kde kúpiť najlepšie doplnky výživy - Vimax Pills, Clitorin TABLETKY PRE MUŽOV: Vimax Pills - originál z VimaxPills.cz - objednať so zľavou 10 percent na Madcat.cz Doplnok výživy pre ŽENY: Clitorin -...

viac
Blog / Články

RECENZIA: Prírodné tabletky, výrobky a lieky na herpes pre ženy

Pridané: 13.04.2019

Čo je to vírus herpes a aké ťažkosti ľuďom spôsobuje?

Opary na perách v nevhodnú chvíľu - estetický problém
Herpes simplex je najrozšírenejší vírus na svete.


Vírus menom herpes simplex je jedným z najrozšírenejších vírusov na svete. Sú známe jeho dva typy - HSV 1 a HSV 2. U nás je bežnejšie prvý typ. Prenáša sa buď priamo slinami, alebo nepriamym kontaktom napr. Používaním spoločného uteráka. Herpes simplex prvého typu môže byť ukrytý za opary na perách a v ich okolí.


Herpes simplex druhého typu sa prenáša pohlavným stykom (alebo tiež nepriamym kontaktom) a spôsobuje opary v oblasti genitálií. Nemusí to tak byť vždy - je možné, aby sa HSV 2 prejavoval oparom na perách, zatiaľ čo HSV 1 oparom na genitáliách. Vo výnimočných prípadoch môže byť opar objavený aj inde, napr. Na prstoch, alebo na chrbte.

priebeh ochorenia

K nákaze HSV 1 väčšinou dochádza už vo veľmi blízkej dobe - v predškolskom období. Prvotné príznaky sú veľmi podobné chrípke. Pacient má vyššie teploty, cíti sa malátny, unavený, môže trpieť bolesťou hlavy a svalov, zdurí sa mu uzliny. Môžu sa objaviť aj prvé pľuzgieriky, čo však nie je podmienka, preto často zostáva herpes neodhalený - v dobe ochorenia je považovaný za chrípkový vírus.


Po odznení príznakov zostáva herpes v tele, konkrétne v nervových bunkách. Nakazený o nich nemusí dlhé roky nič vedieť. Vírus sa aktivuje až pri oslabení organizmu. Toto veľmi záleží na imunite daného jedinca - niekedy stačí nevinná nervozita z práce alebo školy, iný človek je odolný a so sekundárnymi príznaky herpesu sa nestretáva. Pri aktivácii herpesu vznikne opar - drobný pľuzgierik naplnený tekutinou. Po niekoľkých dňoch tento pľuzgierik praská a usychá. Liečba zvyčajne trvá dlhšie ako desať dní.

Mám opar - čo robiť?

Liečbu oparu možno ľahko uľahčiť vhodnou masťou. Tá sa na postihnuté miesto nanáša niekoľkokrát denne. Dôležité je ochrániť pred oparom ostatné - umývať si často ruky, používať výhradne vlastné uteráky, hrnčeky, príbory a pod.

 

Ktoré produkty pomáhajú proti oparu - Tie najlepšie lieky a prírodné doplnky

Prírodné prípravky na liečbu vírovej infekcie

Opar nie je nijako nebezpečným ochorením. Spravidla stačí iba desať dní na úplné vyliečenie. Len mimoriadne sa môže stať, že pľuzgier nepraská, ale mokvá a zostáva dlhšiu dobu. V takejto situácii je vhodné navštíviť lekára a konzultovať s ním ďalší spôsob účinnejšej liečby.


Kto má opar, nie je nijako obmedzovaný. Ak opar nevznikne kvôli oslabeniu z inej choroby, je jedinec v kondícii a môže normálne vykonávať bežnú činnosť - chodiť do práce, nakupovať, starať sa o deti a upratovať domácnosť.


Opar môže spôsobiť len nepríjemnú bolesť a pálenie. Bolesť však nebýva nijako intenzívne. V najhorších prípadoch sa dá stlmiť lieky, ktoré však bývajú potrebné len celkom výnimočne. To, čo je na oparu najhoršie, a predovšetkým ženám robí veľké starosti, je ich vplyv na vzhľad.


Opary často bývajú spôsobené stresom a nervozitou. Tie často spôsobujú obavy z náročných udalostí. A tak opar pacienta sprevádza na dôležité pracovné schôdzky, ku skúškam na škole, alebo napríklad k svadbe. Ženy, ktoré sú k oparom náchylné, sa bojí oveľa viac pľuzgierikov, než priamo pripravovaných udalostí.


Liečba oparu musí začať čo najskôr, a to z dvoch dôvodov:


1. Včasné zahájenie liečby urýchli jej priebeh
2. Včasné zahájenie liečby obmedzí rozsah pľuzgierikov, čo je prínosné aj z hľadiska estetiky


Čo na opar účinne zaberá? Prospešné sú vitamíny B. Nájdete je predovšetkým v: banánoch, brusniciach, rybách, alebo kvasniciach. Vitamíny môžete tiež užívať vo forme tabliet.


Spoľahlivejšie spôsob liečby je použitie špeciálnych liečivých mastí. Obľúbené sú napr.

 
• Vectavir - tónovací krém, lieči a zároveň pľuzgierik maskuje
• Zovirax
• Herpesin


Pretože lieky môžu spôsobiť nepríjemné vedľajšie účinky, stále viac ľudí radšej siaha po prírodných produktoch:


• Herpesol - sérum na opary
• Eleuterokok - extrakt z tých najlepších bylín
• Herpason - balzam

 

Herpex - najúčinnejší liek na herpes

Podpora imunitného systému proti oparom a aftám

Začnite opar liečiť hneď

 

Ak cítite, že sa začne robiť opar - páli alebo brnia - mali by ste začať účinnú liečbu čo najskôr. Aby ste sa vyliečili rýchlo a bez komplikácií, je potrebné, aby ste masti, krémy alebo séra naniesli na postihnuté miesto ešte predtým, než začne vznikať pľuzgier.


Ak sa vám pravidelne tvoria pľuzgieriky niekoľkokrát za rok, je dobré mať nejaký prípravok stále doma po ruke, aby ste ho mohli kedykoľvek použiť. Prevencia sa v tomto prípade oplatí. Ideálne je si brať masť všade so sebou, nikdy neviete, kedy vás opar prekvapí, pritom včasný zásah priebeh liečby ovplyvní veľmi priaznivo. Ak všetko pôjde, ako má - stačí pravidelne mazať. Do desiatich dní by malo byť po všetkom. Buďte však na pozore, ak sa vriedky dlhšiu dobu neliečia. Ak vám aj po desiatich dňoch stále mokvajú a nevyzerá, že sú na ústupe, vyhľadajte lekára. Odporučí vám lepšie, účinnejšiu liečbu.


S oparom na perách môžete ľahko prenášať vírus herpes. Preto buďte opatrní a ohľaduplní k ostatným. Dbajte na hygienu a preventívne opatrenia, ľudia z vášho okolia vám budú vďační. Priamemu prenosu vírusu sa vyhnete ľahko - stačí sa s nikým nepáči. S nepriamou ochranou pred chorobou je to už trochu zložitejšie. Pokiaľ si na opar občas siahnete, často by ste si mali umývať ruky, inak by ste prenášali herpes s každým dotykom. Mali by ste mať tiež vlastné uterák, príbor a pod.


Herpex je najspoľahlivejšia masť na opary


V lekárni je k dispozícii mnoho voľne predajných liekov a mastí na opary. Najlepšie hodnotená je masť Herpex. Obsahuje účinnú látku cyclovir. Masť sa aplikuje päťkrát denne s odstupom maximálne štyroch hodín. Okrem samotného pľuzgierikov namažte aj jeho blízke okolie, aby sa opar nerozširovali. Preparát sa užíva najmenej päť dní, zabránite tak vzniku nového pľuzgierikov a návratu oparu.


Prípravky na liečbu a hojenie oparov


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

Posledný komentár k RECENZIA: Prírodné tabletky, výrobky a lieky na herpes pre ženy

vložiť nový komentár
22.05.2019 pridal atomer-user
Copyright 2019 - 2023 © Turbo24.sk