Novinky
Vimax Pills - Recenzia

Kde kúpiť najlepšie doplnky výživy - Vimax Pills, Clitorin TABLETKY PRE MUŽOV: Vimax Pills - originál z VimaxPills.cz - objednať so zľavou 10 percent na Madcat.cz Doplnok výživy pre ŽENY: Clitorin -...

viac
Blog / Články

Prevencia proti herpesu

Pridané: 13.04.2019

Čo je to vlastne herpes? Ako a kedy sa prejavuje?

Vírus Herpes, ktorý spôsobuje opary a afty
Herpes simplex je nepríjemný vírus spôsobujúci opary. Existujú dva typy tohto veľmi rozšíreného vírusu: Typ HSV 1 obvykle spôsobí opary na perách a ich okolie, typ HSV 2 môže väčšinou za opary v oblasti genitálií. Iný typ vírusu herpes zapríčiňuje nepríjemný pásový opar.

 

HSV 1 sa prenáša slinami (Najčastejšie pri bozkávaní), HSV 2 pohlavnými stykom. K nákaze môže dôjsť aj nepriamou cestou, napr. Používaním spoločných uterákov a pod.

Vírus herpes je najrozšírenejší vírus na celom svete. To preto, že v tele zostáva trvalo.

 

Krátko po nákaze sa môže (ale nemusí) prejaviť podobne ako chrípkové ochorenia: celkovou slabosťou, únavou, bolesťou svalov a zvýšenou teplotou. Okrem toho sa väčšinou objavujú typické prvé pľuzgieriky.

 

Keď tieto príznaky vymiznú, neznamená to, že sú preč aj vírusy. Zotrvávajú v nervových bunkách a čakajú na svoju príležitosť.

 

Pozná to každý, kto je herpesom nakazený. Akonáhle príde trochu stresové obdobie, alebo sa vonku ochladí, už na perách vyskakuje opar.

Herpes sa za normálnych okolností nijako neprejavuje a nie je nebezpečný. Kým je nakazený v dobrej kondícii, je vírus prakticky v utajení. Aktivuje sa až pri oslabení organizmu. Či už spomínaným stresom, či zmenou počasie, tak napríklad inou chorobou alebo dlhodobým nedostatkom spánku, u žien tiež menštruáciou.

 

K nákaze herpesu môže dôjsť len počas aktivácie vírusu - keď sa objaví pľuzgierik. Po vysušení už k nákaze nedochádza. Pacient s oparom by mal byť opatrný, aby nikoho zbytočne nenakazil. Nie je samozrejme nutné, aby bol zavretý v karanténe na samotke, rozhodne by sa ale mal vyhnúť bozkávanie a pohlavnému styku a mal by používať výhradne vlastný uterák a osušku.

 

Opar na perách sa väčšinou lieči jednoducho. Obvykle k tomu stačí iba desať dní. K rýchlejší liečbe je možné použiť antivírusové masti. Liečba sa urýchli ovocnými šťavami, vlašskými orechmi, podporou imunity, dostatkom spánku a vyhýbaním sa stresu.

S genitálnym oparom je to trochu zložitejšie, odporúča sa navštíviť lekára. Opar samotný nie je nijako nebezpečný, je ale dôležité vylúčiť nákazu inou pohlavne prenosnou chorobou, ktorá už by mohla znamenať výraznejšie zdravotné komplikácie.


Herpes znepríjemňuje život - Ako mu predchádzať?

Proti vírusovej nákaze herpesom je najlepšia prevencia
Čo je herpes?

 

Vírus herpes patrí k najrozšírenejšej m na svete. Pozná ho každý - spôsobuje známe pľuzgieriky - čiže opar.

Existujú rôzne druhy oparu, najviac sa stretávame s herpesom Prvého typu (HSV 1). Prenáša sa slinami a prejavuje sa pľuzgieriky na perách, či v ich blízkom okolí.

Kto sa raz herpesom nakazí, už sa ho nezbaví. Našťastie sa s jeho prejavmi nečelí stále. Vírus je väčšinu času neaktívne.

 

Herpes a jeho prejavy

 

Krátko po nákaze sa objavia príznaky podobné tým, ktoré sprevádzajú chrípkové ochorenia: slabosť, teplota, bolesť hlavy a svalov, zdurené uzliny. Môžu sa objaviť aj pľuzgieriky, čo však nie je podmienkou. Preto je často nákaza herpesom zamenená s iným ochorením. Herpes zostáva neodhalený.

 

Vírus zostáva ukrytý v nervových bunkách a čaká a na vhodnú príležitosť sa prejaviť. U silných jedincov k tomu nemusí dôjsť prakticky vôbec celé roky, iným stačí, keď sa trochu stresujú kvôli práci. To preto, že sa herpes prejavuje pri oslabení organizmu. Náročná životné situácie? Nervozita? Nachladnutie? Dlhodobá nespavosť? To všetko je ideálna príležitosť pre vznik pľuzgierikov.

 

Liečba nebýva nijak náročná. Opar môže spôsobovať drobnú bolesť, inak pacienta vôbec neobmedzuje - ten sa môže bez obáv venovať všetkým obvyklým činnostiam. Problematická je u ústneho oparu predovšetkým konzumácia jedla - býva veľmi bolestivá a nepríjemná. K rýchlejší liečbe je vhodné používať antivírusové masti. Pľuzgierik sa väčšinou zahojí počas desiatich dní.

 

Ako herpesu predchádzať?

 

Ako prvý je dôležité si uvedomiť, že je herpes prenosný len vtedy, keď ich práve aktívne - tzn. keď sa chorému objaví na perách opar. Inokedy k nákaze nemôže dojiť. Preto sa nemusíte obávať, že by ste od niekoho herpes chytili, bez toho aby ste to tušili.

 

Vyhýbajte sa priamemu kontaktu s človekom, ktorý má práve opar - predovšetkým sa s ním Nebozkávajte, celkovo obmedzte fyzický kontakt. Dajte si tiež pozor, aby ste s ním nepoužívali spoločný uterák, príbor a pod.

 

Ak viete, že v sebe herpes máte a chcete sa vyhnúť oparu, dbajte na svoju psychickú pohodu. Strážte si pravidelný spánok, zbytočne sa nestresujte, ak vediete hektický život, skúste zvoľniť.

 

Postarajte sa tiež o svoju imunitu. Jedzte veľa ovocia a zeleniny, pravidelne športujte a užívajte vitamíny či vhodné doplnky stravy.

 

Vyliečte herpes - Herpex je najlepší produkt na liečbu oparu

Liečba virózy spôsobujúca pásový a genitálny opar
Liečba oparu musí začať hneď

 

Vyhnúť sa oparu nie je jednoduché. Sú síce šťastlivci, ktorým sa opar za celý život neurobí, mnohí ľudia sú však na ne naopak náchylní a stretnú sa s ním niekoľkokrát ročne.

Samotný opar nie je práve nepríjemná alebo dokonca nebezpečná záležitosť. Pľuzgierik síce môže bolieť, ale väčšinou sa nejedná o bolesť, ktorá by nešla vydržať. Len málokedy sa musí tlmiť pomocou tabletiek.

 

Liečba oparu prebieha rýchlo - vytvorenie a vyschnutie pľuzgierikov zvyčajne prebehne počas desiatich dní. Nie je nutné žiadne špeciálne ošetrenie, pacient sa zaobíde bez návštevy lekára.

Najväčší úskalia oparu spočíva v púhe estetike. Pľuzgier na perách je trochu odpudivá ozdoba. Aká smola, že jedným zo spúšťačov oparu je stres. Opar sa tak s obľubou robí v situáciách, kedy to najmenej potrebujeme. Dôležitá prezentácie v práci? Očakávaná návšteva? Alebo snáď svadba?

 

S herpesom je to taký začarovaný kruh: opar vznikne zo stresu, z oparu potom vznikne ešte väčší stres ...

 

Ak viete, že sa vám zvyčajne tvoria opary, mali by ste mať v domácej lekárničke jednu nepostrádateľnou vec: Antivírusová masť na opar.

Včasný zásah dokáže zmierniť veľkosť pľuzgiere a urýchliť liečbu. Preto je dôležité postihnuté miesto začať mazať hneď, keď začne páliť. Čakanie na pľuzgier rozhodne nie je na mieste.

Pre istotu si masť berte so sebou na cesty. Ideálne je mať jednu pripravenú aj v práci, prípadne v taške, ktorú mávate neustále pri sebe.

 

Vyliečte opar s masťou Herpex

 

Herpex je liečivá masť s látkou Acyklovir. Na postihnuté miesto sa aplikuje v tenkej vrstve, a to päťkrát denne najmenej po dobu piatich dní, v prípade nutnosti až desať dní. Ak by problémy pretrvávali, je vhodné navštíviť kožného lekára.

 

Aby ste mali istotu, že sa opar lieči, je vhodné mazať tiež blízke okolie pľuzgierikov, aby sa vírusy nerozširovali. Ak masť nanášate prstom, nezabudnite si dôkladne umyť ruky.

 

Herpex - rýchla úľava od oparov a áft


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

Posledný komentár k Prevencia proti herpesu

vložiť nový komentár
22.05.2019 pridal atomer-user
Copyright 2019 - 2024 © Turbo24.sk