Novinky
Vimax Pills - Recenzia

Kde kúpiť najlepšie doplnky výživy - Vimax Pills, Clitorin TABLETKY PRE MUŽOV: Vimax Pills - originál z VimaxPills.cz - objednať so zľavou 10 percent na Madcat.cz Doplnok výživy pre ŽENY: Clitorin -...

viac
Blog / Články

Herpex - najlepšie prípravky, tabletky a prírodné doplnky výživy

Pridané: 13.04.2019

Čo spôsobuje vírus herpes? Ako sa prejavuje?

Ako sa prenáša vírus herpes
Virus Herpes simplex je jeden z najrozšírenejších vírusov na svete. Spôsobuje opar. Herpes simplex prvého typu môže za opary na perách a ich blízkom okolí, herpes simplex druhého typu zvyčajne stojí za opary v oblasti genitálií.

 

K nákaze vírusu herpes môže dôjsť priamym kontaktom - cez sliny počas dojčenia alebo pri pohlavnom styku, prenos je však možný aj nepriamo napr. Podaním neumyté ruky alebo použitím rovnakého uteráka.


V Českej republike je častejšia vírus herpes simplex prvého typu. K nákaze dochádza zvyčajne už v predškolskom veku. Prvotné príznaky sú podobné ako v prípade chrípkových ochorení: zvýšená teplota, celková slabosť a spavosť, bolesti svalov a hlavy atď. Môžu sa vyskytnúť aj prvé pľuzgieriky, nie je to však podmienka - práve preto býva herpes zamieňaný s inými chorobami.


Po vymiznutí prvotných príznakov zostáva vírus ukrytý v nervových bunkách. Aktivuje sa pri oslabení organizmu: počas inej choroby, stresu, k tomuto môže dôjsť aj počas menštruácie.


Prvotné príznaky v podobe vysokých teplôt a slabosti sa už neprejavujú. Namiesto nich vznikne na perách alebo ich blízkosti pľuzgierik. Ten sa naplní tekutinou, po pár dňoch praskne a vyschne.


Opar nie je nijako náročný na liečbu. Nie je nutná návšteva lekára, stačí voľnopredajné antivírusové masti. Pľuzgier uschne spravidla do desiatich dní.


V čase, keď človeka napadne herpesom opar, je choroba prenosná. Mal by sa vyhnúť priamemu kontaktu s ostatnými, s nikým sa nepáči a pravidelne si umývať ruky, aby sa zabránilo nepriamemu rozširovanie choroby. Samozrejmosťou je tiež vlastný uterák, hrnček a ďalšie predmety.


Okrem vírusu herpes simplex, o ktorom sme teraz hovorili, existuje aj príbuzný vírus varicellazoster. Ten spôsobuje ďaleko závažnejšie pásový opar. Pásový opar je na rozdiel od predtým spomínaných oparov nepríjemný a náročnejšie na liečbu. Postihuje väčšinou ľudí starších ako päťdesiat rokov.


Liečba herpesu - vyskúšajte prírodné doplnky

Rýchla a účinná liečba oparov na perách a genitáliach
Virus herpes simplex sa nenápadne schováva v nervových bunkách. Aktivuje sa počas oslabovania organizmu, ktorý býva spôsobený väčšinou iným ochorením, stresom, nespavosťou, alebo napríklad menštruáciou.


V oblasti pier sa pacientovi vytvorí pľuzgierik. Koža predtým môže trochu páliť, pľuzgierik zase býva trochu bolestivý. Opar sa naplní tekutinou a po pár dňoch praská. Liečba zvyčajne nepresahuje desať dní od prvých prejavov. Ak áno, mal by byť opar dôkladne sledován.V prípade komplikácií je vhodné navštíviť lekára a s jeho pomocou zvoliť vhodnejší, efektívnejší spôsob liečby.


Účinnou zbraňou proti oparu je antivírusová masť. Nanáša sa niekoľkokrát denne v tenkých vrstvách na postihnuté miesto. Čím skôr aplikácia masti začína, tým rýchlejšie prebehne liečba. Preto je dobré nečakať na vytvorenie pľuzgierikov a kožu začať mazať ihneď, keď zaznamenáte prvé pálenie.


Mnoho ľudí z rôznych dôvodov preferuje pred liekmi prírodné produkty. Ich výroba je šetrná k prírode, nenarušuje životné prostredie, odpad nie je pre planétu nijako nebezpečný. Prírodné produkty sú lepšie aj pre telo. Všetky látky používané na prírodné doplnky sú prirodzené organizmy, preto nemusí byť nič rozpadáva. Odpadajú tak nepríjemné vedľajšie účinky.


Ako liečiť opar pomocou prírody?


Najrýchlejší pomoc nájdete v kuchyni. Zaraďte do jedálnička banány, cibuľky, kvasnice a ryby, ktoré obsahujú vitamín B, ktorý výrazne podporuje liečbu oparu. Účinný je tiež citrón - ale tentoraz si ho nedávajte ako u chrípky do čaju, ale priložte ho na postihnutú kožu, najlepšie ešte predtým, než vznikne pľuzgier.


V lekárni si môžete zaobstarať napríklad sérum na opary Herpesol. Obsahuje blahodarné rastlinné oleje, kremičitany a výťažky z liečivých bylín. Roztok sa nanáša niekoľkokrát denne na postihnuté miesto. S aplikáciou by malo byť začaté už počas prvých náznakov - brnenie, pálenie. Ak viete, že ste na opary trpíte, je preto vhodné mať sérum stále k dispozícii, aby ste mohli začať liečbu hneď, a tým ju výrazne skrátiť.

 

Účinná liečba oparu? Herpex si s ním poradí za pár dní

Úľava od pásového oparu spôsobeného vírusom
Ako liečiť opar?


S liečbou oparu by sa malo začať okamžite. Ak sa oparu chcete zbaviť čo najrýchlejšie, musíte masti alebo sérum nasadiť na postihnuté miesto ešte predtým, než vznikne pľuzgierik. Siahnite po svojom lieku hneď, keď ucítite prvé pálenie. Aby ste to mohli skutočne urobiť, je vhodné mať masť neustále po ruke. Nečakajte, až ochoriete a kúpte si ju preventívne do zásoby. Berte ju so sebou na cestách, k dispozícii ju majte tiež v práci. Včasný zásah dokáže výrazne urýchliť priebeh liečby.


Vývoj oparu dôkladne sledovať. Do desiatich dní by sa mal vyliečiť a zmiznúť. Pokiaľ po tejto dobe ešte stále mokvá, neváhajte a navštívte lekára. Väčšinou však liečba prebieha hladko a nie je nutné ošetrenie odborníka. Masti na opar sú voľne predajné.


Keď máte opar, môžete herpesom nakaziť ľudí vo svojom okolí. Buďte k nim ohľaduplní a dodržujte základné zásady prevencie. Nepoužívajte s ostatnými spoločné uteráky, hrnčeky alebo príbory, ak si nie ste istí, že ste siahli na opar a neumyl si ruky.


Herpex je najspoľahlivejšia masť na opary


Najspoľahlivejšie voľne predajná masť na opary je Herpex. Jej účinnou látkou je acyklovir, ktorá účinne bojuje proti herpesu a bráni ďalšiemu rozšíreniu pľuzgierikov. Masť sa začne nanášať pri prvých náznakoch oparu (pálenie alebo brnenie). Aby mohol prípravok správne pôsobiť, mala by aplikácia masti prebiehať päťkrát denne. Stačí len tenká vrstva. Aplikujte prípravok tiež na kožu v blízkosti opare, zabránite tak rozšírenie pľuzgierikov.


Liečba mastí trvá najmenej päť dní. Dodržujte túto dobu, aj keď sa začnete liečiť skôr. Vyhnete sa tak jeho prípadnému návratu. Masť je vhodné nanášať pomocou aplikátora. Ak použijete prsty, je dôležité si dôkladne umyť ruky, aby ste herpes nerozširovali.

 

Prípravok Herpex na liečbu oparov


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

Posledný komentár k Herpex - najlepšie prípravky, tabletky a prírodné doplnky výživy

vložiť nový komentár
22.05.2019 pridal atomer-user
Copyright 2019 - 2024 © Turbo24.sk