Novinky
Vimax Pills - Recenzia

Kde kúpiť najlepšie doplnky výživy - Vimax Pills, Clitorin TABLETKY PRE MUŽOV: Vimax Pills - originál z VimaxPills.cz - objednať so zľavou 10 percent na Madcat.cz Doplnok výživy pre ŽENY: Clitorin -...

viac
Blog / Články

Ako zvýšiť plodnosť pre ženy - pomôžu tabletky a doplnky výživy

Pridané: 08.04.2019

Priviesť na svet dieťa je nádherné poslanie ženy

Poslanie ženy porodiť dieťa
Ako sa ľudstvo vyvíjalo, menilo sa aj postavenie žien v spoločnosti. Bývaly doby, kedy boli uctievané ako bohyňa vďaka schopnosti rodiť potomkov a rozširovať rod, alebo naopak denunciácie ako bytosti bez práv, odsúdené slúžiť mužom. Našťastie sú dnes práva slabšieho a silnejšieho pohlavia na rovnakej úrovni a materstvo dokážu precítiť obaja rodičia ako malý zázrak.

 

Postupujme teraz po jednotlivých krokoch, ako to celé funguje. Žena sa stáva plodnou od prvej menštruácie, kedy je neoplodnené vajíčko vyplavené krvou z tela von. Cyklus je pravidelný, opakuje sa každý mesiac, jeho dĺžka a intenzita je individuálna, a tiež ho sprevádza príznaky ako náladovosť, bolesti, kŕče, plynatosť, apod. Pre dievča, ktorá prvýkrát menštruuje, to je väčšinou traumatické obdobie plné skrývania sa a vyhýbanie sa rozhovorom na túto tematiku, najmä s rodičmi. Veď čo môže byť horšie, než priama konfrontácia pred celou rodinou na nedeľnom obede, kedy otec oznámi, že jeho malé dievčatko sa stala ženou?

 

Po takých trápnych zážitkoch príde uvedomenie si, ako je menštruácia dôležitá, nie len z hľadiska reprodukcie, ale aj zdravej sexuality. Tieto mesačný "návštevy" trvajú až do obdobia prechodu, kedy žena prestáva menštruovať, a tým prichádza aj o schopnosť otehotnieť. Do tohto "dôchodku" sa odchádza približne okolo päťdesiatky. Ale opäť sa opakuje situácia, kedy si musí žena prejsť obdobím nepríjemných sprievodných príznakov, spôsobených kolísaním hormónov. Telesné zmeny ako zarastanie, úbytok estrogénov, priberanie na váhe, ... sú sprevádzané výkyvy v správaní.

 

Je to záver príbehu ženy ako matky, po ňom sa už iba zhostí úlohy babičky a môžu milým spôsobom "kaziť" výchovu rodičom svojich vnúčat.

 

Toto je zdravý kolobeh plodnosti žien, ale nie všetky zažijú všetky jeho obdobia a neprežijú, aké je to byť matkou a babičkou.


Tehotenstvo? Pre niekoho samozrejmosť, pre iných nesplnený sen

Ženská neplodnosť a tehotenstvo
Určite ste už počuli, že niektorým ženám iba stačí, aby okolo nich prešiel muž, a už sú "v tom". Ich problémom je skôr neotěhotnění, používajú rôzne alternatívy antikoncepcie, kondómy, alebo sa rozhodnú pre podviazanie vaječníkov, alebo sa spoliehajú na zastaranú metódu počítania plodných dní a tým sa poistí, že na svet neprivedú už štvrté, či piate dieťa.

 

Takýmito opatreniami predchádzajú nechcenému tehotenstvu. Ale občas "aj motyka vystrelí", nasleduje potrat, alebo sú novorodeniatka ponechaná na adopciu. U mladých nezodpovedných jedincov bohužiaľ také deti zostávajú u starých rodičov, alebo sú umiestnené do detských domovov.

 

Prípady sú rôzne, ale na všetky takéto sa pozerá žena túžiaca, ale neschopná otehotnieť, s veľkou bolesťou a krivdou. Prečo teda jedno telo funguje ako "výrobník na potomstvo", a druhé nefunguje správne?

 

Príčin je veľa, môže ísť o vrodené predispozície, alebo sa prejaví počas života. Ženská neplodnosť vzniká na základe porúch ovulácie, hormonálnej nerovnováhy, poškodením maternice, prípadne vajíčkovodov. Postrachom dnešnej doby je rakovina krčka maternice, proti ktorej sa dá očkovať. Životný štýl sa podpisuje pod naše zdravie, stres, zlá strava, konzumácia alkoholu, užívanie drog, fajčenie sú nežiaduce. Takisto nadmerná fyzická aktivita a tvrdý tréning pôsobí na pohlavné orgány negatívne.

 

Radikálna pokles váhy, či v opačnom prípade jej nadbytok vedú k zníženiu šanca na dieťa. Vek hrá podstatnú úlohu. Ženy sú oproti mužom v nevýhode. Ich plodnosť sa znižuje rýchlejšie a po tridsiatke môže byť naozajstnou komplikácií, zatiaľ čo silnejšie pohlavie je schopné založiť nový život aj vo vyššom veku.

 

Adopcia, asistovaná reprodukcia, liečba neplodnosti sú spôsoby ako mať vytúžené dieťa. Nemusíte sa k nim ale uchyľovať, ak sa budete venovať prevencii a svojmu zdraviu. Táto téma sa týka prekvapivo veľkého množstva ľudí a treba mu venovať zvýšenú pozornosť, nebuďte voči nemu ľahostajní!

 

Čo môžeme urobiť, keď sa nedarí?

Podpora počatia prírodnými prostriedkami
Máte správneho partnera, vlastné bývanie, stabilné zamestnanie, ale detská izba stále zíva prázdnotou? Počítate plodné dni a sex už považujete len za akt rozmnožovanie sa? Ak aj vy bojujete s otehotnením, čítajte nasledujúce riadky.

 

Pravidelné kontroly u gynekológa sú dôležité, overujete si tak, či sú vaše pohlavné orgány stále vo forme. Ak nemáte žiadne väčšie zdravotné komplikácie, k zvýšeniu plodnosti sa môžete dopracovať aj samy.

 

Zbavte sa všetkých zlozvykov, cigarety hoďte do koša, fľaše s alkoholom darujte susedovi a silnú rannú kávu vymeňte za cereálne náhradu, celozrnné obilniny, orechy, strukoviny, alebo ovocné či bylinné čaje. Cvičte! Pohyb je všeobecne veľmi prospešný pre ľudské telo, ale nezachádzajte do extrémov, doprajte si jednoduché cvičenie na pravidelnej báze. Ak máte viditeľnú podváhu alebo nadváhu, zapracujte na sebe. Ženy s "normálnou" postavou majú väčšiu šancu otehotnieť. Počatie neodkladajte príliš dlho, najideálnejšie je vo veku od 20 do 30 rokov. Samozrejme, že aj staršia žena môže porodiť zdravé dieťa, ale je to skôr rarita, než bežná vec. Nestrácajte nádej! Ak sa vám napriek všetkým snahám nedarí, nestresujte sa. Nadmerný stres ovplyvňuje hladinu hormónov v tele. Spojitosť stresu a otehotnenia bola vedecky preukázaná.

 

Nezabúdajte na dostatočnú výživu - vitamíny, minerály, stopové prvky, enzýmy! Najmä kyselinou listovou, známu ako vitamín B9. Okrem iného prispieva k zdravému vývoju plodu a ovplyvňuje jeho rast. Ďalšími sú vitamín D, E, C a minerály v podobe vápnika, horčíka, zinku, železa, jódu, medi a selénu. Tieto všetky sú obsiahnuté v tehotenských vitamínoch a z veľkej časti v prirodzenej potrave s dostatkom zdravých tukov, ovocia a zeleniny, celozrnných obilnín a strukovín. Odporúčané sú aj komplexnejšie doplnky stravy, potravinárske doplnky, či tabletky na podporu plodnosti. Sú plné aminokyselín, antioxidantov, obohatené o bylinky a ďalšie prospešné látky. Mnoho kvalitných výrobkov je navyše podporené znalosťami tradičnej čínskej medicíny. Je vhodné, ak tieto lieky užíva aj váš partner, spoločne tým prispejete k väčšiu šancu na svoje dieťa, narodené bez zdravotných komplikácií.

 

Niektoré sú dostupné v lekárňach na lekársky predpis, ale mnoho z nich, rovnako účinných, je voľne dostupných na internete. Vyberajte podľa odporúčania, skúseností a recenzií tých, čo je už vyskúšali.


My odporúčame:


Clitorin - prírodné afrodiziakum pre ženy. Ide o revolučný výrobok, vďaka ktorému si užijete kvalitný orgazmus bez vedľajších účinkov. Svojim zložením tiež ovplyvňuje zvýšenie plodnosti a lepšie prekrvenie pohlavných orgánov.

 

Breastmax - vďaka týmto malým tabletkám získate väčšie a pevnejšie poprsie. Budete atraktívnejšie a sebavedomejšie, čo pritiahne pozornosť mužov, a dosť možno aj životného partnera, ktorého ste ešte neobjavili. Základnou filozofiou pri jeho vývoji bolo vytvoriť produkt bez akýchkoľvek syntetických látok, využiť iba čistú silu prírodných látok. Preto vám nehrozí, že sa počas jeho užívania dostaví vedľajšie účinky. Môžete sa tešiť z plnšie hrudi a nových kontaktov v mobilnom telefóne, ale nezabúdajte na svoju citovú, psychickú zložku vašej osobnosti.

 

Vigorelle - prírodný lubrikant, s ktorým dosiahnete rýchlejšie vzrušenie, silnejší orgazmus a zvýšenie libida. Obsahuje čisto prírodné látky, ktoré sú šetrné aj voči vášmu partnerovi. Jeho používanie sa stretáva s priaznivými ohlasmi u žien po celom svete.


Podpora počatia pre ženy prírodnou cestou


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

Posledný komentár k Ako zvýšiť plodnosť pre ženy - pomôžu tabletky a doplnky výživy

vložiť nový komentár
22.05.2019 pridal atomer-user
Copyright 2019 - 2024 © Turbo24.sk