Novinky
Vimax Pills - Recenzia

Kde kúpiť najlepšie doplnky výživy - Vimax Pills, Clitorin TABLETKY PRE MUŽOV: Vimax Pills - originál z VimaxPills.cz - objednať so zľavou 10 percent na Madcat.cz Doplnok výživy pre ŽENY: Clitorin -...

viac
Blog / Články

Lubrikačný gél proti svrbeniu vagíny, páleniu pošvy

Pridané: 16.04.2019

Komerčné lubrikačné gély na ženské obtiaže

Lubrikačné gély pre liečbu ženských problémov
Najskôr by nebolo zlé prejsť si dôvody, prečo ženy trpia svrbením a pálením pošvy. Príčin je veľa a najlepšie je vždy navštíviť gynekológa, ale ak viete, že sa nejedná o nič vážne a doteraz ste týmto typom choroby netrpela, tu sú nejaké rady, ktorými si môžete trochu pomôcť. Zmeňte svoju intímnu hygienu s využívanou intímnou kozmetikou. Môže sa tiež stať, že je potrebné vyšetriť aj vášho partnera, ak ste týmito problémami začala trpieť až po nechránenom pohlavnom styku. Niekedy však problémy nastávajú aj pri použití ochrany v podobe kondómu, pri ktorom sa väčšinou páry aj častejšie uchyľujú k použitiu lubrikačného gélu. Keď už teda máte takéto problémy, aké lubrikačné gély môžete z komerčne dostupné ponuky použiť, a aké sú dôsledky týchto gélov na pošvové prostredie?

 

Väčšina komerčných lubrikačných gélov obsahuje petrochemické, ktoré podľa niekoľkých štúdií nebezpečne narúšajú intímne prostredie, ruší pošvové pH a zároveň môžu poškodiť tkanivá genitálií, čím môžu zvyšovať riziko vzniku pošvové infekcie a vaginálnej mykózy (kandidózy). Každopádne existujú aj lubrikačné gély, ktoré sú navrhnuté s menším rizikom, a sú teda vhodné ako ochranná prevencia proti týmto infekciám, keď obsahujú zložky prírodného pôvodu.

 

Tu vám prinášame niektoré lubrikačné gély od známych i mene známych značiek, ktoré môžete vyskúšať:

 

Prvým tipom je lubrikačný gél od značky Durex s Aloe Vera, ktorý zároveň obsahuje aj niektoré vitamíny, ale zároveň obsahuje látky ako Propylene Glycol, hydroxyetyl Cellulose, Benzoic Acid, Sodium saccharine, Sodium Hydroxide, ktoré však môžu narušiť pošvové prostredie.

 

Môžete zároveň vyskúšať aj lubrikačné gély obsahujúce olej z austrálskeho čajovníka (Tea Tree) napríklad lubrikačné gély od firmy Ty & Ja.

Hlavné prísady, ktoré by mali byť v týchto lubrikačných géloch, sú teda Aloe Vera a Tea Tree. Ovšem vždy si prečítajte zloženie a zistite, koľko chemikálií všetky tieto lubrikačné gély obsahujú, a tým narúšajú prirodzené pošvové prostredie.


Šetrnejšie lubrikačné gély vhodné na používanie pri svrbení vagíny a pálení pošvy

Liečebné prostriedky proti svrbeniu vagíny a páleniu pošvy
Šetrnejšími lubrikačnými gélmi myslíme tie, ktoré nenarúšajú pošvové prostredie, ani ochranný obal pošvových stien, čím by mohli ešte viac zhoršiť doteraz trvajúci súčasnú infekciu, alebo začať novú. Ak však trpíte veľmi silnú infekciou, navštívte lekára a používajte dostatočnú ochranu spoločne s šetrnými lubrikačnými gélmi pre nezhoršenia infekcie, alebo jej prevenciu.

 

Prírodné lubrikačné gély môžu byť aj bez extraktov z rastlín, ktoré pomáhajú zvládať príznaky infekcie, teda Aloe Vera (ktoré má upokojujúce chladivé účinky) a Tea Tree (chladivé a dezinfekčné účinky). Stačí u nich, že nenarušujú prirodzené pošvové pH a neobsahujú žiadne chemické prísady, ako sú parabény, látky získané z ropy petrochemickým priemyslom a glycerín (ktorý sa vyskytuje v určitých typoch mydiel, ktoré nie sú vhodné pre udržiavanie zdravého pošvového a vaginálneho prostredia aj v prípravkoch určených na intímnu hygienu). Po čom sa teda môžete porozhliadnuť?

 

Prírodné látky obsahujú lubrikačné gély od firmy Good Clean Love, u ktorého výrobca uvádza, že neobsahujú žiadne vyššie spomínané problematické chemikálie (parabény, petrochemicky vyrobené látky a glycerín). Výrobca tiež uvádza 100% prírodné zloženie - výťažky z Aloe Vera, xantánová guma (prirodzene získaná Bakteriálne fermentáciou), ďalej obsahuje kyselinu mliečnu, neobsahuje žiadne parfumy a má iba prírodná aróma, sorban draselný (využíva sa priemyselný proti šíreniu plesní a kvasiniek, ako konzervant , jedná sa o alergén, môže spôsobiť astmu), benzoan sodný (alergén, nevhodný pre deti, v kombinácii s určitými látkami sa môže pretvoriť v benzén, ktorý má karcinogénne účinky, ide o takzvané "éčko").

 

Ďalším produktom, ktorý môžete vyskúšať, je Doer Mecial Aloe Vera lubrikačný gél. Podľa výrobcu obsahuje vitamín E a výťažky z Aloe Vera, ale zároveň je na báze silikónu, na ktorý sa v poslednej dobe stále častejšie objavujú alergické reakcie.

 

Prírodné produkty vhodné pri svrbení vagíny a pálení pošvy a pre zlepšenie sexuálneho života

Zlepšenie intímneho života ženy prírodnými produktmi
Najlepší lubrikačný gél vhodný pre všetky ženy je od značky Vigorelle. Obsahuje len prírodné zložky, extrakty z byliniek a rastlín a vitamíny. Zároveň je na vodnej báze, čím sa vyhýba možným umelo vyrobeným silikónom. Je tiež vhodný pre ženy, ktoré sú citlivé alebo alergické na niektoré chemikálie, alebo chcú využívať zdraviu prospešné produkty. Neobsahuje parabény, umelé farbivá alebo ochucovadlá, umelé parfémy, či petrochemicky vyrobené produkty. Čo teda obsahuje?

 

Môžete v ňom nájsť L-arginín, čo je aminokyselina pomáhajúca s lepším prekrvením, čím bude vaša pošvovej stena lepšie prekrvená, a tým si viac užijete sexuálne hry. Ďalej obsahuje extrakty z ginkgo biloby, divokých yamov (druh sladké zemiaky), extrakty z koreňa Hebanthe eriantha, listov mäty piepornej a vitamíny A, C, E a kyselinu hyalurónovú získanú z Aloe Vera.

 

Zároveň nie je na škodu užívať doplnky stravy pre zlepšenie chuti na sex, pretože často pri svrbenie a pálenie pošvy prechádza chuť na sex. Chcel by som vám predstaviť nami odporúčaný produkt Clitorin. Jedná sa o najlepší doplnok stravy pre zlepšenie sexuálneho života pre ženy. Jedná sa o prírodné afrodiziakum, ktoré zvyšuje vzrušenie a libido, dopomáha k lepšiemu orgazmu a má rýchly a dlhodobý efekt. Obsahuje veľa vitamínov a extrakty z rastlín a byliniek, a minerály.

 

Ďalšie prírodné afrodiziakum, ktoré je zároveň najlepšou prírodnou Viagrou pre ženy na trhu, je Provestra. Má podobné účinky ako Clitorin, ale obsahuje účinnejší extrakty z bylín, ako je ženšen, ginkgo biloba, zázvor, valeriána lekárska, kyselinu listovú, mnoho vitamínov a minerálov. Zároveň vďaka týmto extraktom a obsahu kyseliny listovej zvyšuje plodnosť, kedy je telo pripravenejší na počatie.

 

Prípravky proti svrbeniu vagíny a páleniu pošvy


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

Posledný komentár k Lubrikačný gél proti svrbeniu vagíny, páleniu pošvy

vložiť nový komentár
22.05.2019 pridal atomer-user
Copyright 2019 - 2024 © Turbo24.sk