Novinky
Vimax Pills - Recenzia

Kde kúpiť najlepšie doplnky výživy - Vimax Pills, Clitorin TABLETKY PRE MUŽOV: Vimax Pills - originál z VimaxPills.cz - objednať so zľavou 10 percent na Madcat.cz Doplnok výživy pre ŽENY: Clitorin -...

viac
Blog / Články

RECENZIA: Lubrikačný gél pre podporu počatia, v tehotenstve a po pôrode - ktorý je najlepší?

Pridané: 16.04.2019

Porovnanie lubrikačných gélov pre podporu počatia

Recenzia, porovnanie lubrikačných gélov pre ženy
V lekárňach, drogériách alebo na internete môžete nájsť veľa druhov lubrikačných gélov pre podporu počatia, my vám prinášame prehľad a porovnanie tých najznámejších.

 

Pre otehotnenie je dôležité pripraviť pH vašej pošvy tak, aby bolo spermiám umožnené rýchlejšie a pohodlnejšie doputovať k vajíčku. K tomu môžete využiť napríklad lubrikačný gél concieve Plus, ktorý obsahuje vápnikové a horčíkové ióny potrebné k otehotneniu. Vďaka jeho zloženiu je predĺžená životnosť spermií, čím sa zvyšujú ich šance pre doputování k cieľu. Mnoho užívateliek tento gél používa a k otehotneniu skutočne pomáha. Každopádne si pred kúpou určite prečítajte zloženie, aby ste neboli na niektoré jeho zložky alergické, pretože jeho zloženie nie je prírodného pôvodu.

 

Ďalším gélom, ktorý môžete chcieť vyskúšať, je gél od nemeckej spoločnosti s názvom PreFert. Jeho pH upravuje pH vnútri pošvy, čím vytvára pre spermie lepšie prostredie pre ich pohyb k vajíčku, ku ktorému ich dorazí väčšie množstvo než pri iných lubrikačných géloch. Tento lubrikačný gél je bez parabénov, príchuťou alebo parfumov. Problém však nastáva s jeho zložením, obsahuje totiž dva fosforečnany. Pri zvýšenom príjme fosfátov môže dôjsť k úbytku vápnika v tele, a vápnik je dôležitým pre výstavbu kostí a správny vývoj plodu. Tiež obsahuje polyhexanid, ktorý sa má správne užívať iba zvonka a v lekárstve sa používa na vyplachovanie rán.

 

Lubrikačný gél FertilSafe PLUS je tiež jedným z lubrikačných gélov, ktorý pary používajú pre podporu počatia. Opäť optimalizuje pošvové pH na hodnotu, ktorá je spermiám príjemná a vďaka ktorej ich dorazí k vajíčku čo najvyššie množstvo. FertilSafe PLUS má vyvážené pH, neobsahuje žiadne parabény, podporuje pohyblivosť spermií a vďaka zmene pH pošvy predlžuje ich životnosť. Opäť odporúčame si prečítať zloženie, nie je uvedené, že je gél 100% prírodného pôvodu.

 

Každopádne pre podporu počatie sa tiež odporúčajú k týmto lubrikačným gélom aj doplnky stravy, aby telo bolo maximálne pripravené na počatie.


Lubrikačné gély vhodné na používanie počas tehotenstva a po pôrode

Prírodné prípravky pre ženy počas tehotenstva a po pôrode
Behom tehotenstva lekármi nie sú doporučované lubrikačné gély vôbec, ale to v prípade len tých silikónových s chemickými látkami, parabény a pod, pretože ich látky narušujú pH pošvy a pošvové prostredie a môžu tiež narušovať imunitu a štruktúru steny pošvovej sliznice , ktorá je potom náchylnejší na rôzne bakteriálne infekcie alebo sa v narušenej sliznici môže tiež začať zachytávať candida albicans (kvasinka spôsobujúce vaginálnu kvasinkovú infekciu). Preto pri výbere lubrikačného gélu musíte byť nanajvýš opatrní, aby ste potom nemuseli riešiť veľký problém, na ktorý sa v tehotenstve často nesmie brať žiadne z lekármi predpisovaných liekov kvôli ich chemickému zloženiu.

 

Ktoré lubrikačné gély počas tehotenstva sú teda svojím zložením šetrnejšie a ktoré môžete čas od času používať? Určite sa zamerajte na tie bez silikónov na vodnej báze, bez parfumov, parabénov, minerálnych olejov a farbív. Jedným z takýchto lubrikačných gélov je napríklad lubrikačný gél Durex SEX 100ml Intim gél Natural. Tento gél je na vodnej báze, neobsahuje žiadne parfumy, parabény, PEG, petrochemické látky. Avšak používanie počas tehotenstva je u tohto lubrikačného gélu výrobcom odporúčané konzultovať s vaším gynekológom či lekárom.

 

Ďalšie bio lubrikačný gél je od firmy Ritex, Ritex Lubrikačný gél bio. Tento gél je opäť na vodnej báze, neobsahuje žiadne parfumy, parabény, PEG zlúčeniny, petrochemické látky, farbivá a iné chemikálie. Tento lubrikačný gél neobsahuje ani žiadne extrakty z rastlín, tým pádom slúži len ako lubrikant bez iných funkcií a výhod, ktoré môžu spríjemniť vaše aktivity. Obsahuje teda vodu, glycerín, xantánovú gumu a kyselinu mliečnu, čím napomáha udržať kyslé pH pošvy. Tým zabraňuje vzniknutia podporného prostredia pre rast a bujnenie baktérií a kvasinky candida albicans.

 

Ako lubrikačný gél vhodný pre využitie po pôrode odporúčame akýkoľvek lubrikačný gél zvyšujúci libido na vodnej báze s prírodným zložením.

 

ODPORÚČAME: lubrikačný gél vhodný pre počatie, pri tehotenstve, i po pôrode

Prírodné afrodiziaká, zvýšenie chuti na sex pre ženy
Lubrikačný gél vhodný pre všetky ženy, ktorý tiež najlepšie funguje a prirodzene podporuje počatia a stimuluje ženské telo pre počatie, neupravuje iba pošvové pH, je Vigorelle.

 

Tento lubrikačný gél obsahuje iba prírodné extrakty, neobsahuje žiadne farbivá, parfumy, petrochemicky vyrobené látky, parabény ani PEG látky alebo konzervanty. Vyzdvihnúť u neho môžeme extrakt z divokého jamu, čo je sladký zemiak. Divoký jam obsahuje látky, ktoré optimalizujú hormonálnu rovnováhu v tele, podporujú produkciu estrogénu (ženský hormón produkovaný vaječníkmi, ktorý napomáha prirodzeným procesom počas tehotenstva ako je rozťahovanie maternice alebo pred pôrodom uvoľňovanie väzov v oblasti panvy). Zároveň podporuje chuť na sex vďaka hormonálnej rovnováhe, takže je vhodný aj po pôrode, kedy sa na sex ženy vôbec necíti. K tomu tiež napomáha extrakt z pastaly rozprestreté, ktorá pôsobí ako prírodné afrodiziakum pre ženy. Ďalej L-arginín a ginkgo biloba zaručujú lepšie prekrvenie pošvy rozšírenejšími cievami spoločne s dodávkami dostatočného množstva živín. Ďalšie rastlinou optimalizujúce hormonálnu rovnováhu je iHebantheeriantha, ktorú Vigorelle obsahuje. Môžete v ňom nájsť aj extrakt z mäty piepornej pre lepšiu sekréciu, vitamíny A, C a E a hydratujúce kyselinu hyalurónovú získanú z gélu aloe vera.

 

Môžete sa tiež poobzerať po doplnkoch stravy pre zlepšenie sexuálneho života žien. Napríklad doplnok stravy Clitorin je prírodným afrodiziakom, má okamžitý aj dlhodobý efekt, obsahuje mnoho extraktov z rastlín, minerály a vitamíny, ktoré zvyšujú vzrušenie, libido a pomáhajú navodiť lepšiu orgazmus.

 

Možno by vás zaujímalo, čo je prírodný Viagra pre ženy. Tú práve nájdete v doplnku stravy Provestra, ktorá má podobné účinky ako Clitorin, ale obsahuje extrakty z iných bylín, obsahuje aj kyselinu listovú (ktorá je dôležitá pre vývoj plodu), obsahuje aj vitamíny a minerály. Z rastlín v nej obsiahnutých je možné menovať zázvor, valeriána lekárska, ženšen a ginkgo biloba.

 

Lubrikačné prípravky na prírodnej báze pre ženy


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

Posledný komentár k RECENZIA: Lubrikačný gél pre podporu počatia, v tehotenstve a po pôrode - ktorý je najlepší?

vložiť nový komentár
22.05.2019 pridal atomer-user
Copyright 2019 - 2023 © Turbo24.sk